kovo 3, 2020 Jugma UAB

Transporto įmonių buhalterinė apskaita bei šios niuansai

Kodėl darbdaviai, ieškodami naujų darbuotojų, kaip vieną pagrindinių reikalavimų įvardija jų turimą darbo patirti? Kiekviena veiklos sritis bei atskiros darbinės funkcijos atlikimas reikalauja tam tikrų įgūdžių, ateinančių su praktika. Ne išimtis ir kalbant apie buhalterinę apskaitą bei buhalterio atliekamus darbus transporto paslaugas teikiančiose įmonėse. Transporto įmonių buhalterinė apskaita neatsiejama nuo bendrųjų apskaitos principų bei reikalavimų, tačiau, atsižvelgiant į šios srities specifiką, buhalteriams žinotini ir tam tikri išskirtiniai niuansai. Dalis jų, su kuriais kasdien susiduria transporto įmonių apskaitą tvarkantys specialistai, pateikti žemiau.

• Kokios mokesčių reformos, su kuriais tiesiogiai susijusi transporto įmonių buhalterinė apskaita, tais metais buvo priimtos bei įgyvendintos?
• Kokia apskaitos politika pasirinkta konkrečioje transporto paslaugas teikiančioje įmonėje ir kaip sekasi šią įgyvendinti praktiškai?
• Kokios klaidos dažniausiai daromos tvarkant transporto įmonių buhalterinę apskaitą bei kaip šių išvengti?
• Į kokius aspektus, susijusius su mokesčių administravimo įstatymų pakeitimais aktualiais metais, derėtų atkreipti dėmesį?
• Kokios pelno mokesčių reformos, tiesiogiai nukreiptos į transporto sektoriaus apskaitą, įgyvendintos šiais metais?
• Kokia yra dividendų apmokestinimo tvarka?
• Kaip turi būti atliekama kuro apskaita bei pildomi kelionės lapai? Ar kuro sąnaudos, atliekant pelno mokesčio apskaičiavimą, gali būti priskiriamos prie leidžiamųjų atsiskaitymų?
• Kokiai ypatumais pasižymi komandiruočių darbo laiko apskaita bei apmokestinimas kalbant apie konkrečias šalis?
• Kokie niuansai išskiriami kalbant apie komandiruojamų darbuotojų pajamų bei dienipinigių apmokestinimą?
• Ar komandiruočių išlaidos, atliekant pelno mokesčio apskaičiavimą, yra priskiriamos leidžiamiems atskaitymams?
• Kokia yra avanso apskaitos tvarka?
• Kokios PVM aktualijos, susijusios su transporto įmonių buhalterine apskaita, svarbios šiais metais?
• Kokiais atvejais turi būti mokamas mobilių taršos šaltinių mokestis?
• Kokie aktualūs gyventojų pajamų mokesčių pakeitimai įsigaliojo šiais metais?
• Kokie yra darbuotojų, turinčių nenuolatinių gyventojų statusą, pajamų apmokestinimo tvarkos niuansai?
• Kas svarbu kalbant apie darbo užmokesčio bei darbo laiko fiksavimo ypatumus?
• Kaip ir kokią alternatyvą, susijusią su darbo laiku, pasirinkti yra tikslingiausia?
• Kokiais ypatumais pasižymi vidutinio darbo užmokesčio apskaitos tvarka transporto įmonėse?
• Iš kokių sudedamųjų dalių (paprastas darbo laikas, darbo laikas naktį, darbi laikas šventinėmisbei poilsio dienomos) susideda darbo užmokesčio apskaičiavimas?
• Kokie išskaičiavimai iš darbo užmokesčio yra leidžiami?

transporto imoniu buhalterine apskaita

Buhalteris turi žinoti ne tik teorinius atsakymus į šiuos ir panašius klausimus, susijusius su transporto įmonių apskaita, bet ir gebėti juos praktiškai taikyti savo atliekamame darbe. Tam, savaime suprantama, svarbu asmens profesionalumas. Tačiau derėtų paminėti ir specialiai šiai sričiai sukurtas buhalterinės apskaitos programas, leidžiančias ne tik greičiau atlikti reikalingus apskaičiavimus, bet ir efektyviau analizuoti tam tikrus procesus, tiesiogiai susijusius su įmonės veikla.

Atrodytų, jog su minėtomis užduotimis geriausiai susidorotų buhalteris, ilgus metus tvarkantis transporto įmonių apskaitą. Tačiau tai – tikrai ne vienintelė buhalterinės apskaitos tvarkymo alternatyva. Vis daugiau įmonių, ieškodami efektyviausių būdų, kaip optimizuoti savo veiklą, renkasi ne būtinybę išlaikyti pastovų buhalterio etatą, tačiau specializuotų apskaitos bendrovių paslaugas. Daugumai verslininkų itin priimtinas faktas, jog reikia mokėti už galutinį rezultatą, o ne šiam pasiekti sugaištą laiką. Jums neturi rūpėti, valandą ar visą darbo dieną sugaišo buhalteris, kol atliko vieną ar kitą apskaitos darbą: mokėsite tik tiek, kiek buvo sutarta paslaugų teikimo sutartyje. Neteks sukti galvos ir dėl programinė įrangos atnaujinimo, sulūžusios kėdės remonto ar kanceliarinių priemonių užsakymo. Sąlygomis, leidžiančiomis praktiškai įgyvendinti buhalterinės apskaitos paslaugos teikimo galimybę, rūpinasi apskaitos įmonė, o ne jūs.

Klaidinga nuostata, jog tokiu atveju transporto įmonių buhalterinė apskaita, kuri, kaip minėta, išsiskiria individualiais niuansais, yra patikima į asmenų, neturinčių suvokimo apie šios srities niuansus, rankas. Tikėtina, jog jūsų pasirinkta specializuota apskaitos įmonė turi bendradarbiavimo patirtį ne su viena panašios specifikos įmone ir aukščiau paminėtus klausimus puikiai išmano. Konkurencija tarp buhalterines apskaitos paslaugas teikiančių įmonių klientams taip pat labai naudinga. Priešingai nei pastoviai įmonėje dirbantys buhalteriai, šios įmonės, vaizdžiai tariant, yra priverstos kovoti dėl „vietos po saule“. Užsakymų bei klientų gausa gali pasigirsti tik tos buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės, kurio yra profesionalios bei teikia užsakovų poreikius atitinkančias paslaugas.

Patikėkite visas buhalterines paslaugas profesionalams. Gera buhalterijos kaina. Susisiekite

UAB “Jugma”
8 657 64300
Direktorė Audronė Makrickienė

×
Klauskite, mielai atsakysime :)
Teiraukitės