vasario 7, 2020 Jugma UAB

Statybos įmonių buhalterinė apskaita ir šios srities niuansai

Žvelgiant į sparčiai besiplečiančių miestų, o ypač didmiesčių, ribas, akivaizdu, jog statybų sektorius šiuo metu vis dar yra ant bangos. Ir, jei ne kokia netikėtai iš už kampo išlįsianti krizė, savo aktualumo prarasti dar ilgai neturėtų. Natūralu, jog statybų sektoriuje „sukasi“ ne tik plytos, bet ir pinigai, kurie kaip ir kiti procesai, pavyzdžiui, darbuotojų viršvalandžiai, turi būti tinkamai įforminami buhalterinės apskaitos dokumentuose. Tad statybos įmonių buhalterinė apskaita – tema, reikalaujati atskiros analizės. Jei statybos įmonių vadovai į šią sritį žiūrės atmestinai, rizikuos sulaukti nelaukiamo dėmesio ne tik iš, pavyzdžiui, Statybų inspekcijos, bet ir VMI, kurios atstovai, radę pažeidimus, veltis į draugiškas diskusijas nėra linkę.

Statybos įmonių buhalterinė apskaita, kaip ir, aišku, bet kurios kitos srities bendrovių, gali būti patikėta į pastovų etatą turinčio buhalterio arba buhalterinės apskaitos bendrovių atstovų rankas. Tiek vienu, tiek kitu atveju buhalteriams tenka atlikti žemiau pateiktas apskaitos užduotis.

Statybos įmonių buhalterinė apskaita nuo 59 eur/mėn

• Konsultuoti su mokesčiais susijusiais klausimais.
• Tvarkyti bendruosius įmonės apskaitos registrus.
• Registruoti aptarnaujamos įmonės uždirbtas pajamas bei patirtas sąnaudas.
• Rūpintis materialiojo ir nematerialiojo turto apskaita.
• Tvarkyti įmonės darbuotojų darbo užmokesčio apskaitą.
• Atlikti įmonės mokėtinų mokesčių apskaičiavimą.
• Tinkamai paruošti bei laiku pateikti deklaracijas VMI.
• Tinkamai paruošti bei laiku pateikti visas reikiamas ataskaitas Sodrai.
• Bendradarbiaujant su įmonės teisininkais, tinkamai atstovauti konkrečią statybų bendrovę priežiūros institucijose.
• Rengti nustatytos formos finansines ataskaitas ir, kai šios yra patvirtinamos, pateikti JAR (Juridinių asmenų registras).
• Parengti įmonių apskaitos politiką.
• Tvarkyti apleistą buhalteriją. Idealu, jei statybos įmonių buhalterija tvarkoma laiku, tačiau pasitaiko situacijų, kai kas nors aplaidžiai atlieka savo darbą arba tiesiog pamiršta apie būtinybę atlikti vieną ar kitą užduotį.

statybos imoniu buhalterine apskaita

Visus minėtus darbus turi gebėti atlikti kiekvienas buhalteris, nesvarbu, ar jis dirbtų jūsų įmonėje pilnu etatu, ar atvyktų tik atsiradus konkrečioms apskaitos užduotims. Aišku, tenka pastebėti, jog ne visi buhalteriai yra vienodai kompetetingi ir profesionalūs. Neretai klaidingai manoma, jog geresnis savo srities asas yra tas, kuris N metų sėdi toje pačioje darbo vietoje ir statybos įmonių buhalterinė apskaita pastarojo neapleidžia net naktimis. Kai kuriais atvejais, kai kalbama apie įmonei atsidavusį bei savo profesiją vertinantį buhalterį, tokia tendencija iš tiesų yra. Tačiau neretai pastovią šiltą vietelę turintis specialistas tiesiog pasyviai sėdi ir tiesiog atlieka privalomas apskaitos užduotis, nerodydamas iniciatyvos tobulėti ar ieškodamas galimybių prisidėti prie įmonės veiklos rezultatyvumo.

Buhalterinės apskaitos įmonių darbuotojai neturi pastovių darbo sutarčių ir atlyginimą gauna tik už darbus, kuriuos atliko. Konkurencija šioje srityje yra gana nemaža, tad tenka kovoti dėl klientų. Naujus užsakymus laimi profesionaliausi, kompetetingi ir nuolat savo žinias atnaujinantys buhalteriai. Tikėtina, jog pastarieji, užuot skaičiavę laiką iki darbo pabaigos (kas neretai būdinga etatiniams darbuotojams), neseniai dalyvavo mokymuose ir sužinojo:

• Kokios yra pagrindinės turto, įsipareigojimų apskaitos problemos statybų įmonėse?
• Kokios mokestinės lengvatos yra taikomos statybos įmonėms?
Kokie yra šių metų pakeitimai darbo santykių įforminime bei komandiruočių tvarkoje?
• Kokios dažniausiai daromos klaidos apskaičiuojant darbuotojų, dirbančių statybų srityje, darbo užmokestį?
• Kurį darbo režimą – suminę darbo laiko apskaitą ar lankstų darbo grafiką – optimaliau taikyti statybos srityje?
• Kokie vidutinio darbo užmokesčio ypatumai būdingi statybos srityje dirbančioms įmonėms?
• Kokie yra probleminiai klausimai kalbant apie priedus, premijas bei priemokas, skiriamus statybos įmonių darbuotojams?
• Kas bendra tarp finansinės apskaitos ir ataskaitos bei… kūrybos?

buhalterines paslaugas teikiančių laisvai samdomų buhalterių noro bei būtinybės nuolat tobulėti, aišku, klientai tik išlošia. Pasirinkę variantą atsiriboti nuo pastovau buhalterio etato, verslininkai moka tik už konkrečiai atliktas apskaitos užduotis bei neturi būtinybės rūpintis fizinių sąlygų buhalterio darbui užtikrinti. Mainais už buhalterinės apskaitos paslaugų teikimo sutartyje nurodytą kainą, verslininkai gauna aukščiausios kokybės paslaugas. Geras buhalteris ne tik atliks elementarius apskaičaivimus, bet ir, klientui pageidaujant, patars, kaip galima optimizuoti tam tikrus įmonėje vykstančius procesus. Buhalterinės apskaitos įmonės turi ne vieną klientą – įmonę, dirbančią toje pačioje srityje, tad (aišku, nepažeidžiant duomenų apsaugos įstatymo), yra įsigilinę į pastarųjų veiklos specifiką ir gali savo patirtį pritaikyti darbo kokybės užtikrinime.

Patikėkite visas buhalterines paslaugas profesionalams. Susisiekite

UAB “Jugma”
8 657 64300
Direktorė Audronė Makrickienė

×
Klauskite, mielai atsakysime :)
Teiraukitės