lapkričio 9, 2019 Jugma UAB

Praversti gali nemokama apskaitos programa

Turite nedidelę MB ar verčiatės individualia veikla ir nusprendėte, jog buhalterio samdymas šiuo atveju nebūtų tikslingas? Iš tiesų, kai yra nedaug darbuotojų bei nedidelis vykdomų buhalterinės apskaitos operacijų skaičius, su buhalterijos tvrakymu galima susidoroti savo jėgomis. Tiesa, reikia nusiteikti, jog tai – itin kruopštus, atsakingas, susikaupimo bei kontrolės reikalaujantis darbas, kurį atliekant klaidos nėra dovanojamos. Tokiu atveju jums būtų reikalinga nemokama apskaitos programa.

Pastarosios poreikis neretai aktualus ir pradedantiems buhalteriams, dar tik bandantiems „apšilti kojas“ šioje srityje ir netikriems, ar tai – tikrasis jų pašaukimas bei veikla, atnešianti laukiamas pajamas. Tad investuoti į populiariausias, tačiau iš tiesų nepigias apskaitos programas nėra tikslinga. Kokios pigesnės alternatyvos galimos?

Padeda ir senas geras Excel‘is

Kai nebuvo prieinama nemokama apskaitos programa (ar pigi), skirta smulkaus verslo buhalterijai, dažnas buhalteris naudodavo kompiuterinę Excel programą. Pastarajame galima sukurti sąskaitą, apskaitos žurnalą bei kitus reikalingus dokumentus. Patogu, jog nereikia papildomai mokintis naudotis programa (aišku, jei jau esate įgudęs Exel‘io naudotojas). Sukurti dokumentai gali būti laikomi Google saugykloje, taip apsisaugant nuo duomenų praradimo kompiuterio gedimo ar netekimo atveju.
Neabejotinai yra ir minusų. Darbas su Excel‘iu, lyginant jį su specializuotomis buhalterinės apskaitos programomis, yra kur kas lėtesnis: tai, ką pastarosios sugeneruoja akimirksniu, tenka patiems suvedinėti rankoms. Toks variantas tinkamas mažai įmonei, susiduriančiai su vos keliomis sąskaitomis per metus ir ne PVM mokėtojai.

nemokama apskaitos programa

Nemokamas būna ne tik sūris pelėkautuose

Skyrus laiką paieškai ar pasikonsultavus su pažįstamu buhalteriu, gali būti atrasti ne viena nemokama apskaitos programa, puikiai atliekanti savo darbą. Neabejotinai pagrindinis pastarųjų pliusas – faktas, jog už naudojimąsi funkcijomis neteks mokėti. Tiesa, neretai pasitaiko, jog nemokamos būna tik kai kurios funkcijos arba programa, tapusi populiari tarp vartotojų, anksčiau ar vėliau apmokestinama. Tad tikslinga pagalvoti ar tikrai norite visą darbą padaryti patys ar patikėti buhalterinių paslaugų įmonei ir visos buhalterines paslaugos bus atliktos už jus. Dažnu atveju buhalterines paslaugos kaina nėra didelė mažoms įmonėms.

Nemokamomis buhalterinės apskaitos programomis dažniausiai paprasta naudotis, pateikiamas funkcijas suprantamai paaiškinantis vartotojo gidas. Kintant įstatymams, reglamentuojantiems apskaitos bei mokesčių politiką, atnaujinamos ir nemokamos programos (taip bent jau turėtų būti, tačiau nepamirškite tuo pasidomėti).
Nemokamos buhalterinės apskaitos programos suteikia galimybę atlikti pagrindines apskaitos užduotis: vesti buhalterine apskaita, registruoti pirkimo ir pardavimo dokumentus, importuoti į programą kasos operacijas ir banko išrašus, atlikti darbo užmokesčio, ilgalaikio turto apskaitą ir panašiai, registruoti PVM sąskaitas, formuoti PVM deklaracijas, rengti finansines ataskaitas ir panašiai.

Galima išskirti šiuos nemokamų apskaitos programų minusus:

Tik pagrindinių buhalterinės apskaitos funkcijų prieinamumas.
Tvarkant įmonės buhalteriją su pastarąja dirbti gali tik vienas žmogus.
Nemokamos buhalterinės apskaitos programos yra įdiegiamos į kompiuterį arba serverį. Reikia pasirūpinti atsarginių kopijų sukūrimu, priešingu atveju gali tekti susidurti su katastrofiška situacija, kai svarbūs duomenys prarandami negrįžtamai.

Patikėkite visas buhalterines paslaugas profesionalams. Susisiekite

UAB “Jugma”
8 657 64300
Direktorė Audronė Makrickienė

×
Klauskite, mielai atsakysime :)
Teiraukitės