lapkričio 28, 2019 Jugma UAB

Mokesčių grąžinimas: valstybė ne tik ima, bet ir…grąžina!

Mėgstantys juodąjį humorą dažnai pašmaikštauja, jog gyvenime yra tik du neišvengiami dalykai – mirtis ir…mokesčiai. Būtų įdomu paskaičiuoti (o gal geriau neverta – patausokime savo širdį ir nervus!), kiek per gyvenimą sumokame mokesčių: pradedant visokiais PSD, GPM bei baigiant įmokomis už komunalines paslaugas! Niekur nedingsi, gyvename teisinėje valstybėje ir, norėdami naudotis tam tikromis paslaugomis, privalome atitinkama dalimi paremti valstybės biudžetą. Tačiau ar žinojote, jog egzistuoja ne tik tokia sąvoka kaip mokečių mokėjimas, bet ir mokesčių grąžinimas? Ši galimybė aktuali ne tik dirbantiesiems užsienyje ir atgaunantiems gana solidžią sumą nuo sumokėtų mokesčių, bet ir mūsų tautiečiams: tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

Tiesa, mokesčių grąžinimas įmanomas tik tada, kai šie tvarkingai sumokami ir laiku deklaruojamos pajamos. Pajamų deklaravimas mūsų šalyje kiekvienais metais pradedamas maždaug kovo mėnesį ir tam skiriama beveik pora mėnesių. Šį darbą galite atlikti nuvykę į artimiausią VMI poskyrį arba, taupydami savo laiką, pasinaudoti internetinio deklaravimo galimybe. Pirmą kartą prisijungus prie elektroninės pajamų deklaracijos, tikėtina, jog apsisuks galva. Tačiau iš tiesų viskas paprasta: kai kuriems užtenka pasapusti vos porą mygtukų ir, viskas, deklaravimas baigtas! Dirbantys pagal individualią veiklą bei verslo liudijimą turi pateikti daugiau informacijos, tačiau, metai iš metų tai atliekant, deklaravimas tampa visiškai paprastas. VMI deklaracijos metu reikia nurodyti informaciją apie sumokėtų įmokų dydį už pramoninių nuosavybės objektų registravimą, aplinkos taršą, valstybinius gamtos išteklius. Įmonėms galioja reikalavimas sumokėti pelno bei pridėtinės vertės mokesčius. Negalima pamiršti nurodyti ir informacijos apie mokamas paskolas, gautas vertingas dovanas. Jeigu norite patarimo kaip geriausiai ir greičiausiai susigrąžinti sumokėtus mokesčius geriausia teirautis apskaitos specialistų, kurie labiausiai išmano šį darbą. O jeigu esate juridinis asmuo ir norite susigrąžinti mokesčius arba konsultuotis dėl neteisingai apskaičiuotų mokesčių vertėtų pagalvoti ar teisingai ir kruopsčiai yra atliekamos buhalterijos paslaugos jūsų įmonei. Jugma specialistai pasirengę padėti abiem atvejais.

mokesciu grazinimas

Pateikus mokesčių deklaraciją ir sumokėjus mokesčius, VMI jus informuoja, ar su valstybe esate visiškai atsiskaitę. Kai sumokėta per mažai, gausite raginimą padengti trūkstamą sumą, o, permokėjus, permoka grąžinama į nurodytą banko sąskaitą.

Mokesčių grąžinimas – tai permoka, kuri susidaro dėl Lietuvoje taikomų lengvatų tam tikroms gyventojų grupėms. Žemiau pateikta informacija, kam aktualus mokesčių grąžinimas.

  • Turintiems sveikatos draudimą grąžinama 15% nuo sumokėtų draudimo įmokų sumos.
  • Kaupiantys lėšas 3–iojoje mokesčių pakopoje taip pat turi teisę į mokestinę lengvatą.
  • Tam tikra dalis nuo sumokėtų lėšų grąžinama ir mokantiems už mokslą.
  • Mokestinė lengvata galioja asmenims, kuriems nustatytas mažesnis nei 55% darbingumas.
  • Perskaičiavus NPD, tam tikrų visuomenės grupių banko sąskaitas papildo neretai gana solidžios sumos. NPD perskaičiuojamas tuo atveju, kai dirbama ne vienoje darbovietėje, deklaravimo metais gaunant nevienodą darbo užmokestį, dirbant valstybės tarnyboje, vadovaujant viešajai įstaigai ar valstybinei asociacijai.
  • Turintys nekilnojamojo turto, įsigyto iki 2008 metų ir už jį mokantys palūkanas.

Jei mokesčių grąžinimas ir deklaravimas kelia neaiškumų fiziniams asmenims, tai įmonėms, susiduriančioms su gausybe finansinių operacijų, ši procedūra gali kelti dar daugiau neaiškumų. Tokiu atveju padėti gali buhalterine apskaita Vilniuje vedantys specialistai.

×
Klauskite, mielai atsakysime :)
Teiraukitės