gruodžio 11, 2019 Jugma UAB

Mokesčių deklaravimas ir klaidos, kurias dažniausiai padaro deklaruojantieji

Mokesčių deklaravimas fiziniams asmenims, kurie, tikėtina, per mokestinius metus teko susidurti su ne itin daug finansinių operacijų, neretai sukelia neaiškumų. Tai ką kalbėti apie įmones, kurios per dieną atlieka ne vieną buhalterinę operaciją, kurios, savaime suprantama, privalo atsispindėti kasmetinėje VMI deklaracijoje. Mokesčių deklaravimą įmonėje privalo atlikti patikėtas profesionalas – buhalteris ar buhalterinės apskaitos įmonės. Tačiau šįkart ne apie tai: pasmalsaukime, kokios dažniausios klaidos randamos VMI pateiktose pajamų deklaracijose.

Deklaracijoje nurodoma ne visa pajamų suma, gauta dirbant pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą. Deklaracijoje nurodoma sumokėta už mokslą suma, tačiau pastarąją jau buvo deklaravęs kitas šeimos narys.
Pamirštama užrašyti jau sumokėtą PSD sumą. Savaime suprantama, tokiu atveju mokesčių deklaravimas gali išgąsdinti, kadangi mokėtina suma bus didesnė nei tikėtasi.

Įmokos, sumokėtos už gyvybės draudimą, deklaruojamos grafoje „neapmokestinamos pajamos“, nors dažniausiai pastarosios yra apmokestinamos.

Pajamas deklaruojantys gyventojai susipainioja tarp konkrečiai išlaidų rūšiai priskirtų kodų. Mokesčių deklaravimas – atsakingas procesas, todėl net menkiausia smulkmena reikalauja tikslumo.
Deklaruojant įsigytą nekilnojamąjį turtą, dėl neatidumo ar kitų, tik pačiam asmeniui žinomų priežasčių, nurodomos neteisingos kainos.

mokesciu deklaravimas

Pamirštama deklaruoti pajamas, gautas už nekilnojamojo turto nuomą fiziniams asmenims (butas, namas, žemė). Deklaruojant šios rūšies pajamas, klaidinga pažymėti, jog nuo pastarųjų išskaičiuotas pajamų mokestis: šį turi sumokėti patys pajamų gavėjai.

Asmenys, gavę pajamų užsienyje, pamiršta jas deklaruoti. Pamirštama, jog tokios pajamos, kaip, pavyzdžiui, gautos pardavus vertybinius popierius, automatiškai į deklaravimo sistemą nėra įkeliamos: šias turi deklaruoti pats asmuo.
Svarbu nepamiršti, jog gyvybės draudimo išlaidos gali būti deklaruojamos tik už save, sutuoktinį bei nepilnamečius vaikus. Visiems rekomenduotinos nemokamos buhalterines konsultacijos prieš priimant tam tikrus sprendimus.

https://www.vz.lt/finansai-apskaita/2018/03/08/vmi-14-pajamu-deklaravimo-klaidu
13. Gyvybės draudimo išlaidas deklaruoja už pilnamečius savo vaikus, nors gyventojas gali deklaruoti tik savo, sutuoktinio ir nepilnamečio vaiko naudai sumokėtas įmokas.
14. Gyventojai, turintys kelis kreditus gyvenamiesiems būstams įsigyti (aktualūs kreditai paimti iki 2008 12 31), dar 2009 m. turėjo pasirinkti ir deklaruoti pagal vieną pasirinktą kredito sutartį sumokėtas kredito palūkanas. Vėliau sumokėtas kredito palūkanas reikia deklaruoti tik pagal tą 2009 m. pasirinktą ir deklaracijoje nurodytą kredito sutartį, tačiau gyventojai kartais suklysta ir kredito palūkanas deklaruoja pagal kitas turimas sutartis.

Profesionalų konsultacijos. Susisiekite

UAB “Jugma”
8 657 64300
Direktorė Audronė Makrickienė

×
Klauskite, mielai atsakysime :)
Teiraukitės