balandžio 28, 2020 Jugma UAB

Kaip pildyti pelno nuostolių ataskaitą – klausimas, dėl kurio galvą sukti turite ne Jūs, bet buhalteris

Nepriklausomai nuo to, kokiu principu buhalteris organizuotų savo darbą (dirbtų etatiniu darbuotoju vienoje/keliose įmonėse ar būtų buhalterinių paslaugų įmonės atstovas, teikiantis įvairias apskaitos paslaugas skirtingiems klientams), šiam tenka atlikti daug atsakingų užduočių. Viena jų – ne tik žinoti, kaip pildyti pelno/nuostolių ataskaitą bet ir, savaime supranta, atsakingai ir laikantis terminų šį darbą atlikti. Įmonės pelno/nuostolių ataskaita – labai svarbus buhalterinės apskaitos dokumentas. Tai – viena iš trijų svarbiausių finansinių ataskaitų, kurias parengti yra įpareigotos visų juridinių tipų įmonės. Be pelno/nuostolių ataskaitos, svarbūs ir kiti du finansiniai dokumentai – įmonės balansas bei pinigų srauto ataskaita. Kai kam gali atrodyti, jog buhalterinėje apskaitoje yra daug bereikalingos biurokratijos, tačiau pelno/nuostolių ataskaita pildoma ne šiaip sau, o siekiant įgyvendinti svarbų tikslą – pateikti informaciją apie įmonės atliekamos veiklos rezultatus (pajamas, pelnas, nuostolis) tuo metu, kai rengiama ši ataskaita.

Kaip pildyti pelno/nuostolių ataskaitą, Jūsų įmonės buhalteris neabejotinai žino. Tai – viena iš daugelio jam tenkančių atlikti apkaitos užduočių. Šios, kaip ir kitų ataskaitų pildymas, yra paremtas atitinkamais šablonas. Aišku, kiekvienoje taisyklėje yra išimčių, tas galioja ir kalbant apie šį apskaitos dokumentą. Priklausomai nuo tam tikrų niuansų, pavyzdžiui, šalies, kurioje veikiančiai įmonei yra ruošiama pelno/nuostolių ataskaita, pastarosios turinys gali skirtis. Tačiau yra kelios sudėtinės dalys, kurias rasite be išimties visose pelno/nuostolių ataskaitose: tai – pajamas, sąnaudos, grynasis pelnas.

UAB Jugma teikia tiek balanso sudarymo tiek visų finansinių ataskaitų paruošimo ir teikimo paslaugas Vilniuje ir nuotoliniu būdu visoje Lietuvoje. Tai paprasta, patogu ir pigu. Finansinių ataskaitų ruošimas dabar tik nuo 200€.Balanso, finansinių ataskaitų paruošimas (pelno/nuostolio ataskaita, pelno deklaracija, paramos deklaracija ir kt. dokumentų) teikimas Registrų centrui. Pilnas apleistos buhalterijos sutvarkymas. Skiriame daug laiko dokumentų rinkimui ir aiškinimuisi.

Metinių finansinių ataskaitų teikimo registrų centrui 2020 terminas yra iki 2020 gegužės 31d. Padedame pateikti visas finansines ataskaitas. Teiraukitės telefonu arba elektroniniu paštu.

kaip pildyti pelno nuotolio ataskaita

Pelno/nuostolių ataskaitos, kaip ir kiti apkaitos dokumentai, yra rengiami ne šiaip sau, tačiau norint suteikti reiškmingą informciją suinteresuotoms grupėms apie įmonės, šiuo atveju – finansinę – būklę. Skaičiai, nurodyti atskirose ataskaitos eilutėse, suteikia informaciją apie tai, ar įmonės veiklą galima pavadinti sėkminga, ar gaunama pakankamai pelno ir panašiai. Aišku, norint tai suprasti, reikia turėti šiek tiek supratimo apie buhalterinę apskaitą ir jos tvarkymą.

Apskaitos specialistai pabrėžia, jog vien „sausais“ skaičiais, pateiktais pelno/nuostolių ataskaitoje, pasitikėti nederėtų: svarbu ir kita informacija, kuri yra pateikiama kitose buhalterinėse ataskaitose. Norint tuo įsitikinti, užtenka panagrinėti „gyvenimišką“ pavyzdį. Faktas, jog įmonės gaunamas pelnas ilgą laiką yra neigiamas, tikėtina, daugelio galvoje gali sietis su prasta pastarosios finansine situacija. Visgi įmanomas atvejis, jos pastaroji turi daug materialiojo turto ir patiria nusidėvėjimo išlaidas, tačiau grynųjų pinigų neišleidžia. Šis atvejis – puikus pavyzdys, jog analizuojant pelno/nuostolių ataskaitoje pateiktą pelną, svarbu pasidomėti skaičiais, pateiktais ne tik grynojo pelno, bet ir veiklo pelno eilutėse.

Kaip pildyti pelno/nuostolių ataskaitą, galvą sukti, savaime suprantama, turi įmonės buhalteris. Aišku, idealu, jei įmonės buhalteris turi bent šiokį tokį supratimą, kas ir su kuo „valgoma“ apskaitoje. Tačiau vadovui visų pirma tenka svarbi užduotis nuspręsti, kokiu principu jo įmonėje bus organizuojamas buhalterinės apskaito tvarkymas. Jei įmonėje dirba daug žmonių, kasdien atliekama visa eilė buhalterinės apskaitos užduočių, o buhalteris, akivaizdu, pluša kaip bitutė, puikiai tinkamas tradicinis variantas, kai apskaita tvarkoma buhalterio, turinčio pastovų (ar dalį) etatą. Tačiau pastebėjus, jog buhalterio darbo krūvis yra labai nepastovus (kartais net kyla abejonių, jog pastarasis savo alga tą mėnesį uždirbo pelnytai…) ar nesate patenkintas pastarojo darbo, derėtų rimtai apsvarstyti galimybę naudotis buhalterinės apskaitos įmonių paslaugomis.

Tai – seniai nebe naujiena. Daugelis įmonių, besiverčiančių įvairaus pobūdžio veikla, sėkmingai su pastarosiomis bendradarbiauja. Neabejotina buhalterinės apskaitos įmonių stiprybė – faktas, jog pastarosios padeda gerokai sutaupyti. O tai aktualu kiekvieno verslo, net ir didžiausias pajamas nešančio, savininkui! Jei etatiniam buhalteriui mokamas atlyginimas nepriklauso nuo darbo krūvio, tai apskaitos įmonėms mokama tik už konkrečiais atliktas buhalterines užduotis, pavyzdžiui, balanso, pelno/nuostolių ar finansinės atskaitomybės ataskaitų parengimą ir kita. Įmonės vadovui, perkančiam minėtas paslaugas, nėra aktualu, kiek laiko buvo sugaištą atliekant vieną ar kitą darbą, kokia programinė įranga naudota, kiek tušinukų sunaudota ar kavos puodelių išgerta (ironizuojame, aišku). Šiuo atveju mokama už galutinį rezultatą, o ne aplinkybes pastarojo siekiant.

Rinkoje savo paslaugas siūlo daug apskaitos bendrovių, tad klientai gali išsirinkti labiausiai poreikius tenkinančią apskaitos įmonę. Įprasta praktika, jog, radus priimtiną paslaugos teikėją, užmezgamas sėkmingas ilgalaikis bendradarbiavimas buhalterinės apskaitos srityje.

×
Klauskite, mielai atsakysime :)
Teiraukitės