gruodžio 3, 2019 Jugma UAB

Įmonių likvidavimas – racionalus sprendimas susiklosčius tam tikroms aplinkybėms

Kalbos apie kieno nors pradžią visuomet yra kupinos entuziazmo ir nuteikia optimistiškai. Štai, sugalvojus genialią verslo idėją, mintys nevaldomai nuneša link laukiančios šlovės bei finansinės gerovės pakilimo. Deja, ten, kur yra pradžia, visuomet bus ir pabaiga. Ši liūdna taisyklė galioja ne tik žmogaus gyvenimui, bet ir verslui.  Susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, aktualiu tampa įmonių likvidavimas. Tikriausiai verslininkas nelies ašarų dėl įvykių ne pagal planą, tačiau net ir emocijų nebuvimas nepalengvins kelionės per biurokratijos vingius atliekant įmonės likvidavimą. Šis procesas, kaip ir daugelis, susijusių su legalia įmonių veikla, kupinas savitų niuansų, kurių nežinojimas didiną klaidų tikimybę bei vilkina procedūrų užbaigimą. Tad įmonių likvidavimas – dar viena aktuali paslauga verslininkams. Pasidomėkite, galbūt šios atlikimą siūlo buhalterinių paslaugų įmonė, su kuria bendradarbiaujate.

imoniu likvidavimas

Analizuojant bet kokį procesą, dažniausiai pradedama nuo sąvokos apibrėžimo. Įmonių likvidavimas – tai juridinio asmens (IĮ, UAB, MB ir kita) veiklos nutraukimas, šio veiklą išregistruojant iš juridinio asmens registro be galimybės perleisti teises ir pareigas kitam subjektui. Įmonių likvidavimas, galintis padėti užbėgti už akių didesnėms skoloms ar naujiems išieškotųjų reikalavimams, neretai yra kur kas racionalesnis sprendimas nei veiklos sustabdymas ar reorganizavimas, perduodant vieno juridinio asmens teises ir pareigas kitam. Tiesa, nemokioms įmonėms, neatliekančioms prisiimtų įsipareigojimų (skolos, suderinti užsakymai ir panašiai), vietoje likvidavimo taikomos kitos veiklos sustabdymo procedūros. Tik patikimas specialistas ne tik atsakys į klausimą, kuri procedūra aktuali konkrečiu atveju, bet ir tinkamai šią atliks. Taip pat bus reikalinga sutvarkyti visus buhalterines apskaitos dokumentus prieš likviduojant įmonę.
Nesvarbu, apie kokio juridinio tipo įmonę kalbėtume, likvidavimo procesas įprastai yra analogiškas. Aptariama procedūra gali būti dviejų tipų.

Savanoriškas įmonės likvidavimas, kai dėl tokio sprendimo susitaria visos su įmonės veikla susijusios grupės (savininkas, akcininkai, dalinininkai). Šis sprendimas yra galiojantis tik tada, kai yra priimtas remiantis 2/3 susirinkime dalyvavusių asmenų balsų.

Priverstinis įmonės likvidavimo procesas, galintis įvykti dėl žemiau pateiktų priežasčių:
• Atėjus terminui, iki kurio buvo įsteigta įmonė.
• Susiklosčius situacijai, kai įmonėje yra mažesnis dalyvių skaičius nei to reikalauja atitinkami įstatymai.
• Teismui ar kreditoriams nusprendus likviduoti įmonę, kuri jau yra bankrotavusi.
• Teismui nusprendus likviduoti įmonę, kurio veikla pripažinta kaip netinkama.
• Teismui nusprendus likviduoti įmonę dėl neteisėto šios įsteigimo.
• Teismui nusprendus likviduoti įmonę reaguojant į tokį VĮ Registro centro išreikštą motyvuotą pageidavimą.

Įmonių likvidavimas – racionalus sprendimas, kurį, įvertinę susiklosčiusią situaciją bei galimas alternatyvas, priima visi įmonės veiklos dalyviai. Delsiant tai padaryti, gali grėsti gerokai didesnės sankcijos (augančios skolos, palūkanos, baudžiamoji atsakomybė ir panašiai). Ši, kaip ir kitos procedūros, netruks amžinybės bei nenužudys nervinių ląstelių, jei bus patikėta savo darbą išmanantiems specialistams. Buhalterinė apskaita Vilniuje pagrindinė mūsų veikla, tad išmanome visas reikalingas procedūras ir apskaitos dokumentus, kuriuos būtina sutvarkyti ir pateikti prieš likviduojant įmonę.

Patikėkite likvidavimo procedūras profesionalams. Susisiekite

UAB “Jugma”
8 657 64300
Direktorė Audronė Makrickienė

×
Turite klausimų? Susisiekite!
Susisiekite su mumis! ✉️