sausio 23, 2020 Jugma UAB

Gamybos įmonių buhalterine apskaita

Visi žinome, jog norint pakeisti profesinės veiklos kryptį, būtina keisti savo kvalifikaciją bei įgyti naujies patirties. Logiška, jog, pavyzdžiui, bandelių kepėjas, vieną dieną stebuklingai negali imti ir tapti patyrusiu metalo apdirbimo operatoriumi. Kiekviena profesinė sritis pasižymi tam tikrais niuansais, kuriuos būtina perprasti. Tiesa, nesvarbu, apie kokią verslo sferą kalbėtume, bent vienas dalykas vienija jas visas. Tai – buhalterinė apskaita. Nors pastaroji neretai skaidoma į atskiras sritis, pavyzdžiui, gamybos įmonių buhalterinė apskaita, tačiau, be tam tikrų niuansų, egzistuoja bendrieji apskaitos reikalavimai. Šio straipsnio tema – buhalterinės apskaitos svarba bei patarimai renkantis, kam turi būti patikėta buhalterinės apskaitos tvarkymas.

Kuo svarbi buhalterinė apskaita įmonėms?

Įmonė, nepriklausomai nuo to, kokia veiklos kryptimi besiverstų, privalo rūpintis kruopščiu savo buhalterinės apskaitos tvarkymu. Tai – būtinybė, reglamentuojama atitinkamais įstatymais, o ne „noriu nenoriu“ pasirinkimas. Tiesa, gamybos įmonių buhalterinė apskaita (kaip ir, aišku, kitos veiklos krypties) toli gražu nėra nenaudingas formalumas. Apskaita, aišku, atsakingai tvarkoma, atneša daug naudos įmonei ir prisideda prie sėkmingos pastarosios veiklos plėtotės.

Viena iš buhalteriams tenkančių užduočių – rūpintis, jog įmonės materialiniai bei finansiniai ištekliai būtų panaudojami racionaliai bei tikslingai. Taip pat pastarieji nepamiršta, jog visi būtini dokumentai, pavyzdžiui, finansinės atskaitomybės ataskaita ar metinė pajamų deklaracija, atsakingoms institucijoms būtų pateikiami laiku bei tinkamai įforminami. Gamybos įmonių buhalterinė apskaita leidžia stebėti įmonės veiklos progresą ir žinoti, kur nukeliauja kiekvienas centas. Buhalterijoje nurodomos ne tik pajamos, bet ir išlaidos, o tai supaprastina mokesčių mokėjimą metų pabaigoje. Vadovas, matydamas konkrečią, skaitine verte išreikštą informaciją, gali daryti faktais pagrįstas išvadas, kur verta toliau investuoti, o kur reikėtų taupyti.

Tvarkinga buhalterinė apkaita padidina įmonės patrauklumą būsimų investuotojų akyse, o tai suteikia galimybę veiklos plėtotei. Įmonės finansinę būklę geriausiai iliustruoja finansinių ataskaitų paruošimas, rengiama kartą per metus ar kitą numatytą ataskaitinį laikotarpį. Taigi, buhalterinė apskaita svarbi tiek norint patiems susigaudyti, kas vyksta įmonės viduje, tiek ir kalbant apie įmonės galimybę plėstis.

Kam patikėti savo įmonės buhalterijos tvarkymą?

 

Jei mažosios bendrijos ar individualios įmonės, remiantis įstatymine tvarka, gali savarankiškai tvarkyti buhalterinę apskaitą, tai, pavyzdžiui, UAB atveju būtina šį darbą patikėti profesionaliam buhalteriui. Keikti tokios tvarkos kaip skatinimo bereikalingai eikvoti lėšas tikrai nereikėtų. Gamybos įmonių buhalterinė apskaita, kaip ir, beje, buhalterinė apskaita apskritai, yra pernelyg sudėtinga ir daug laiko reikalaujanti sritis. Sunku įsivaizduoti, kaip įmonės vadovas galėtų savarankiškai tvarkyti buhalterinę apskaitą bei kitus būtinus darbus.

gamybos imoniu buhalterine apskaita

Akivaizdu, jog savarankiškas buhalterijos tvarkymas, net ir tada, kai tai leidžiama įstatymiškai, nėra racionalus sprendimas. Nebent tuo atveju, kai kalbama apie itin nedidelės apimties veiklą vykdančius verslininkus. Tiesa, vadovas turi nuspręsti, kokiu būdu bus tvarkoma buhalterinė apskaita jo įmonėje.

Galimi du variantai:
1. pastovus buhalterio etatas;
2. buhalterinės apskaitos paslaugos, atliekamos šią paslaugą teikiančių firmų ar fizinių asmenų.
Pirmas variantas, tai yra buhalterio etatas, patrauklus dėl to, jog visada įmonėje turėsite specialistą, galintį konsultuoti buhalterinės apskaitos klausimais. Pastarasis samdomas darbo sutarties, kurioje numatomas ir mėnesinis atlyginimas, pagrindu. Vadinasi, pastarajam mokama ne už konkrečiai atliktus darbus, tačiau faktiškai išdirbtas valandas. Niekas nepaeigs, jog buhalterinė apskaita – sunkus ir tinkamai įvertinti privalomas darbas, tačiau faktas ir tai, ne kiekviena buhalterio darbo diena yra įtempta. Tačiau mokėti tenka ir už tas, darbo apimties atžvilgiu, laisvesnes dienas. Faktas, jog tai gali sukelti nepasitenkinimą neretam vadovui. Išeitimi gali tapti antrasis variantas, tai yra buhalterinės apskaitos įmonės, kurių specialistai samdomi tam tikrų apskaitos užduočių atlikimui. Šiuo atveju mokama už konkrečiai atliktus darbus, kurių kiekvienas įvertinamas tam tikro dydžio suma. Pastarasis variantas rekomenduojamas mažesnėms įmonėms, kurių apyvarta bei darbo apimtys tokios nedidelės, jog samdyti pastovų buhalterį iš tiesų būtų neracionalus sprendimas. Buhalterinės apskaitos įmonės visas reikiamas užduotis atlieka taip pat kokybiškai kaip ir buhlateris, besidarbuojantis pilnu etatu. O galimybė dar ir sutaupyti skamba patraukliai, ar ne?

dėmesingu detalėms. Sugebėjimas dirbi daug darbų vienu metu – taip pat būtina savybė. Daugelis dirba komandoje, tad galėjimas dirbti su kitais žmonėmis yra neabejotinas pliusas. Buhalteriai turi žinoti viską apie įmonės finansus, mokėti spausdinti sąskaitų išrašus, sugebėti juos tvarkyti tiek, kiek tai leidžia įmonės vadovas. Kai kur buhalteriai yra asmenys, kurie valdo visus įmonės finansus, taigi jie užsiima atlyginimų pervedimu ir visaverčiu visų kitų finansinių reikalų tvarkymu. Jei nusprendėte pakeisti, samdyti arba atleisti žmogų, atsakingą už jūsų įmonės buhalterinę apskaitą, patartina ataskaitinio laikotarpio pabaigoje (tai gali būti mėnesio, ketvirčio metų ar metų pabaiga). Tokiu būdu bus atlikta praėjusio laikotarpio apskaita ir sudaryta išsami ataskaita. Renkantis buhalterį svarbu žinoti ir tai, kad jis gali būti ir tarnautojas (darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį), ir laisvai samdomas darbuotojas, ir valstybės tarnautojas, ir buhalterinės apskaitos įmonė. Lietuvoje buhalterio profesijos nereguliuoja įstatymai, tačiau tam tikrus veiklos aspektus reglamentuoja LR Vyriausybė. Buhalteriai Lietuvoje užsiima įvairia veikla – nuo profesinės (buhalterinės, verslo apskaitos), iki mokesčių ar darbo teisės klausimų.

Kodėl buhalterinė apskaita yra tokia svarbi? Vienas iš jos privalumų yra tas, kad joje matomos visos įmonės išlaidos ir pajamos. Todėl gan paprasta mokėti mokesčius metų gale. Taip pat buhalterija suteikia galimybę stebėti įmonės progresą. Pateiktuose skaičiuose bus puikiai matoma, kaip keliauja įmonės pinigai. Tuo labiau, kad pateikti duomenys byloja apie įmonės išleidžiamus pinigus ir įgalina vadovą taupyti lėšas. Taip pat buhalterinės apskaitos duomenys neretai yra reikalingi investuotojams bei kitiems žmonėms, kurie gali padėti Jūsų verslui plėstis ar kitaip daryti įtaką jūsų ateičiai. Be jokios abejonės tvarkingai vedama buhalterija bus patikima investuotojų akyse, taigi turėsite daugiau galimybių plėstis. Tiesa, kai kuriose įmonėse samdyti kelis žmones buhalterijai vesti neapsimoka, nes įmonės apyvarta gali būti tiesiog per maža. Tokiu atveju kur kas patogiau yra rinktis buhalterinės apskaitos paslaugas. Įmonės, siūlančios tokią galimybę sutaupys didelį kiekį Jūsų pinigų todėl, kad bendrovės, užsiimančios šiuo dalyku teiks savo paslaugas kur kas pigiau nei pilnu etatu samdomas asmuo, o gaunamas rezultatas vis tiek garantuos aukštą darbų atlikimo kokybę.

Patikėkite visas buhalterines paslaugas profesionalams. Susisiekite

UAB “Jugma”
8 657 64300
Direktorė Audronė Makrickienė

×
Turite klausimų? Susisiekite!
Susisiekite su mumis! ✉️