gruodžio 23, 2019 Jugma UAB

Darbo užmokesčio skaičiavimas – kiekvienam aktuali tema

Nesvarbu, kaip mėgtume savo darbą, tačiau daugumai eilinių mirtingųjų pastarasis visų pirma yra pajamų ir pragyvenimo šaltinis, o tik vėliau galima kalbėti apie savirealizaciją, pasitenkinimą atliekama veikla bei kitas gilesnes temas. Vieni atlyginimo dienos laukia su nekantrumu, nes žino, jog sąskaita pasipildys nemaža suma ir pagaliau bus galima įsigyti planuotus pirkinius. Kiti taip pat nekantrauja, deja, kai kurioms visuomenės grupėms užmokestis tėra galimybė „užlopyti“ netrukus ir vėl atsirasiančias skolas. Kokios situacijos gyvenime bebūtų susiklosčiusios, tiek vieni, tiek kiti gali žinoti, kokio atlyginimo tikėtis, tačiau pati darbo užmokesčio apskaita neretai būna daug klausimų kelianti tema.

Skaičiuojame darbo užmokestį įvairių sektorių įmonėms. Galime vesti pilną apskaitą arba atlikti tik darbo užmokesčio skaičiavimo darbus. Turime daug ilgalaikių partnerių ir esame puikiai vertinami! Teiraukitės jau dabar!

darbo uzmokescio skaiciavimas

Informacijos trūkumas darbiniuose santykiuose gali sukelti įtampą (kodėl gaunu mažesnį atlyginimą nei buvo žadėta darbo skelbime?), nepasitikėjimą savo jėgomis (kodėl kolega, atliekantis tą patį darbą, uždirba daugiau?), o kai kuriais atvejais ir išnaudojimą. Tad šio straipsnio tema – darbo užmokesčio skaičiavimas – pravers kiekvienam dirbančiajam. Juolab, jog nuo 2019–ųjų darbo užmokesčio apskaitoje įvyko esminių pakeitimų, tad informacija gali būti aktuali ir manantiems, jog su šiuo klausimu yra pakankamai gerai susipažinę.

Iki 2019–ųjų metų darbo užmokesčio reformos darbo užmokesčio skaičiavimas buvo grindžiamas darbuotojo ir darbdavio mokamais mokesčiais valstybei. Kaip apskaičiuojamas darbo užmokestis nuo 2019 m. galite pamatyti video.

Tai apsunkino žmonių suvokimą, kiek iš tiesų kainuoja vienos darbo vietos išlaikymas. Įsivaizduokite, jog nuo jūsų „popierinio“ atlyginimo, dar vadinamo bruto, būdavo nuskaičiuojamas 15% siekiantis GPM, 9% Socialinio draudimo mokestis ir, darbuotojui nusprendus papildomai kaupti pensijai, 2% pensijų kaupimo įmoka. Susidaro nemenko sumos, ar ne? Tačiau tai toli gražu nėra viskas. Prie darbo sutartyje numatyto atlyginimo darbdavys buvo įpareigotas papildomai sumokėti 30,48% -33,5% Socialinio draudimo įmokų bei 0,7% ilgalaikio nedarbo bei garantinio fondo įmoką.

Kaip minėta, nuo 2019–ųjų metų įvyko esminės reformos darbo užmokesčio apskaičiavime, privertusios suklusti ne tik visus dirbančiuosius, bet ir, aišku, buhalterius, kuriems ši procedūra yra viena iš privalomų atlikti darbinių funkcijų. Faktas, jog darbdaviai buvo įpareigoti padidinti darbo užmokestį 1,289 karto atrodo daugiau nei stebinantis, tačiau kai kurie niuansai viską sudėlioja į vietas. Toks atlyginimo padidėjimas tebuvo „popierinis“, o nuo pastarojo, gerokai sumažinus darbdavio mokamus mokesčius (šiam teliko 1,45% Socialinio draudimo bei 0,32% garantinio fondo ir ilgalaikio nedarbo įmokų), nuskaičiuojamos gerokai šoktelėjusios įmokos.Aišku, dėl to, jog bruto atlyginimas buvo padidintas, užmokestis į rankas nenukentėjo. Šiandien darbuotojui tenka mokėti: 20% arba 27% siekiantį GPM, 19,50% socialinis draudimo įmokų ir, priklausomai nuo pasirinkto pensijų kaupimo sąlygų, 1,8% – 3%įmokos pensijų kaupimui.

Kaip minėta, teisingas darbo užmokesčio skaičiavimas – viena iš buhalterijos paslaugas atliekančiai įmonei tenkančių užduočių. Neabejojame, jog turite patį šauniausią buhalterį, kuris, iškilus bet kokiems neaiškumams, viską nuodugniai jums paaiškins!

Patikėkite visas buhalterines paslaugas profesionalams. buhalterijos kainos. Susisiekite

UAB “Jugma”
8 657 64300
Direktorė Audronė Makrickienė

×
Turite klausimų? Susisiekite!
Susisiekite su mumis! ✉️