gruodžio 19, 2019 Jugma UAB

Darbo užmokesčio apskaita – darbas, reikalaujantis atidumo

Kiekvienam dirbančiajam aktualu, jog jo pastangos profesinėje veikloje būtų tinkamai įvertintos. Įprastai tai atsispindinti materialine forma ir išreiškiama į rankas gaunamo atlyginimo dydžiu. Daugelis mūsų skundžiasi ar tyliai pagalvoja, jog uždirba per mažai, tačiau ar kada nors pagalvojote, kuo pagrįsta darbo užmokesčio apskaita apskritai? Taip, tai – jūsų įmonės buhalterio ar buhalterines paslaugas teikiančios įmonės užduotis, tačiau darbo užmokesčio apskaita turėtų būti aktuali kiekvienam dirbančiajam ne tik dėl bendrojo išprusimo, bet ir galimybės išvengti galimos diskriminacijos darbo santykiuose.

Kalbant formaliais terminais, darbo užmokestis – tai darbuotojui mokamas atlygis už jo atliekamą darbą, aptariamą darbo sutartyje. Svarbu žinoti ne tik galutinę sumą, kas mėnesį atsiduriančią jūsų banko sąskaitoje, bet ir sudėtines dalis, iš kurio susideda gaunama suma.

Skaičiuojame darbo užmokestį įvairių sektorių įmonėms. Galime vesti pilną apskaitą arba atlikti tik darbo užmokesčio skaičiavimo darbus. Turime daug ilgalaikių partnerių ir esame puikiai vertinami! Teiraukitės jau dabar!

Iki 2019–ųjų metų darbo užmokesčio reformos darbo užmokesčio skaičiavimas buvo grindžiamas darbuotojo ir darbdavio mokamais mokesčiais valstybei. Kaip apskaičiuojamas darbo užmokestis nuo 2019 m. galite pamatyti video.

Informacija apie tai gali padėti suprasti, kodėl vieną mėnesį uždirbama daugiau, kitą – mažiau, kodėl kolega, iš pirmo žvilgsnio dirbantis tą patį, gauna didesnį atlyginimą ir panašiai. Taigi, darbo užmokestis yra sudarytas iš žemiau pateiktų sudedamųjų dalių.

 

  • Bazinis darbo užmokestis.
  • Darbo užmokestį papildanti dalis, apskaičiuojama pagal konkrečioje darbovietėje galiojančią darbo apmokėjimo tvarką.
  • Papildomi priedai, mokami už darbuotojo turimą kvalifikaciją ir jos kėlimą. Kiekvienas darbdavys, suinteresuotas savo darbuotojų profesionalumu, turėtų nepamiršti šios detalės įvertinti tau atitinkama pinigine išraiška.
  • Priedai, mokami už papildomų darbų ar užduočių atlikimą.
  • Premijos, kurios mokamos už atliktą darbą remiantis Darbo kodekse numatyta tvarka ar darbovietėje galiojančio darbo apmokėjimo sistema.
  • Premijos, darbdavio mokamos darbuotojui už gerus veiklos rezultatus ar siekiant didinti pastarojo motyvaciją.

darbo uzmokescio apskaita

Kaip minėta, darbo užmokesčio apskaita – atsakingas darbas, kurį dažniausiai atlieka ne įmonės vadovas ar sekretorė, o pastoviai dirbantis buhalteris ar buhalterijos bendrovė, kuriai patikimas tam tikrų apskaitos užduočių atlikimas. Kurį variantą rinktis – tema, reikalaujanti atskiros analizės, tad pateiksime tik pagrindinį argumentą, galintį padėti priimti sprendimą. Buhalteriui, turinčiam pastovų etatą įmonėje, tenka mokėti panašaus dydžio mėnesinį atlyginimą, nepriklausomai nuo to, kiek užduočių šis atliko. Tam tikrais mėnesiais darbų būna, liaudiškai tariant, iki kaklo, tuo tarpu kitais pagrindinė užduotis gali būti darbo užmokesčio apskaita. Tuo tarpu kitas variantas, kai samdoma buhalterinės apskaitos įmonė ar asmuo, besiverčiantis šia veikla, dažniausiai yra ekonomiškai priimtinesnis sprendimas, kadangi mokama ne už darbo valandas, o konkrečiai atliktas užduotis, pavyzdžiui, mūsų aptariamą darbuotojų atlyginimo apskaitą.

Gali atrodyti, jog darbo užmokesčio apskaita – mechaninis darbas, atliekamas pagal turimą šabloną. Reikia nepamiršti, jog darbo santykius reglamentuojantys įstatymai nuolat keičiasi, darbuotojai serga, atostoga, pasiima nemokamų atostogų, dirba per šventines dienas. Nuo šių bei kitų niuansų priklauso ir darbo užmokesčio apskaita, tad tai, kaip ir visi buhalerinės apskaitos darbai, yra atsakinga, atidumo reikalaujanti užduotis.

Patikėkite visas buhalterines paslaugas profesionalams. Buhalterinė apskaita kaina. Susisiekite

UAB “Jugma”
8 657 64300
Direktorė Audronė Makrickienė

×
Turite klausimų? Susisiekite!
Susisiekite su mumis! ✉️