spalio 28, 2019 Jugma UAB

Buhalterinės programos supaprastina buhalterių darbą

Ar žinojote, jog vienas iš verslo sėkmės recepto „ingredientų“ yra pakankamas dėmesys įmonės finansams ir atsakingam pastarųjų tvarkymui. Statistika pateikia negailestingus duomenis: jei jūs esate mažos įmonės savininkas, tikėtina, jog kartu su kitais 20 proc. savo veiklos kelią baigsite dar 2–tųjų gyvavimo metų pabaigoje.
Tokia liūdna tendencija susijusi su įvairiomis priežastimis, tarp kurių – aplaidi finansų kontrolė ir netinkamai vykdoma buhalterinė apskaita. Tinkamos buhalterinės programos, iš pažiūros gal ir atrodančios nereikšmingos, gali padėti išvengti tokios nemalonios situacijos ir padėti verslui kilti, o ne grimzti. Aišku, šiomis dirbti turi profesionalūs buhalteriai, kurie turėtų nusiraminti: joks kompiuteris nepakeis profesionalo įžvalgų!

Versle gali atrodyti, jog sunkiausia – uždirbti pinigus, tačiau iš tiesų nelengva ir tinkama pastarųjų apskaita. Tuo savo kailiu gali įsitikinti kiekvienas, bent vieną dieną nusprendęs „pažaisti“ buhalterį. Pamatysite, kaip nepastebimai praeis darbo diena, o jūs būsite nepabaigę ne tik savo įprastų darbų, bet ir, tikėtina, iš pažiūros paprastų buhalterinių užduočių. Jei suvokiate, jums sudėtinga atlikti tokius paprastus darbus kaip, pavyzdžiui, sąskaitų apmokėjimas, būkite realistas ir nesitikėkite, jog gebėsite savarankiškai tvarkyti buhalteriją, analizuoti finansinius duomenis, lyginti ir panašiai. Savo paslaugas siūlo profesionalios buhalterinės apskaitos įmonės ar patyrę savarankiškai dirbantys buhalteriai. Todėl geriausia visada samdyti specialistus, kad visos buhalterines paslaugos būtų atliktos tinkamai.

buhalterines programos

Kad ir kokią, liaudiškai tariant, gerą galvą buhalteriai turėtų, šiems reikalingos tinkamos buhalterinės programos – įrankiai, padėsiantys buhalterines užduotis atlikti kur kas efektyviau. Naujausios buhalterinės programos, gavusios su įmone susijusią informaciją (parduoti siūlomi produktai/paslaugos, informacija apie sąskaitas, paslaugų/prekių pirkėjai ar pardavėjai ir kita), šią generuoja ir pateikia aktualias išvadas, galinčias padėti stebėti veiklos „aukštumas“ bei „duobes“. Tokia informacija leidžia „atsijoti“, kurios investicijos pasiteisino, o kurios buvo nuostolingos. Naujausios buhalterinės programos reaguoja į besikeičiančius naudotojų  poreikius (juk buhalteris nebūtinai yra senjoras, prisimenantis tuos laikus, kai kompiuterių dar niekas nesapnavo!) ir yra suderinamos su populiariausiomis operacinėmis sistemomis. Savaime suprantama, jog buhalterinės apskaitos programomis atnaujinamos atsižvelgiant į įstatymų, reglamentuojačių šią sritį, kaitą.

Buhalterinės apskaitos programų įvairovė iš tiesų palengvina darbą: tai, kas valandų valandas rankomis vedama į sistemą, sugeneruojama automatiškai, taip pat ir mažėja buhalterines paslaugos kaina. Funkcijų įvairovė leidžia atlikti net pačius sudėtingiausius darbus. Tačiau tokie technologiniai palengvinimai neturėtų skatinti požiūrio, jog buhalteris įmonėje nereikalingas. Net pati išmaniausia kompiuterinė programa negali pakeisti patyrusio, sąžiningo, lojalaus bei įžvalgaus buhalterio. Pastarasis, išanalizavęs duomenis, gali pateikti tokias įžvalgas, kokių net sudėtingiausi logoritmai neparodys. Kalbant apie dideles, gausų darbuotojų būrį turinčias ir kasdien vykdančias didelį skaičių buhalterinių operacijų įmones, būtina pabrėžti buhalterio (nesvarbu, tai būtų pastovus etatas, ar samdymas konkrečių operacijų atlikimui) reikšmę. Vadovas, net ir turintis galimybę naudotis profesionaliomis buhalterijos programomis, neturėtų bandyti su šia užduotimi susidoroti savarankiškai.

×
Klauskite, mielai atsakysime :)
Teiraukitės