kovo 27, 2020 Jugma UAB

Sutaupyti tvarkant apskaitą padėti gali ir buhalterinės apskaitos įmonės

Jei nuosavas verslas savaime generuotų pinigus, natūralu, jog niekas kito darbo ir dirbti nenorėtų. Kam nebūtų malonu džiaugtis solidžia sąskaita banke bei prestižu visuomenėje? Deja, realybė yra kiek kitokia negu daugelis, neturintis su verslo pasauliu nieko bendro, įsivaizduoja. Žmonės, norintys kurti sėkmingą verslą, nešantį pajamas ne tik vadovui, bet ir darbuotojams, yra priversti neskaičiuoti darbo valandų, o neretai darbui skiria ir laiką, kurį norėtų praleisti su šeima. Taip pat reikia nusiteikti, jog verslas nuo nulio, kalbant apie investicijas, yra sunkiai įsivaizduojamas. Nuolat būtina investuoti (į patalpas, žaliavą, žmogiškuosius išteklius ir panašiai) į savo verslą. O kur dar neplanuotos išlaidos, savo dydžiu neretai sugadinančios nuotaiką. Taip pat reikia nepamiršti, jog tenka investuoti ir į paslaugas, kurios, atrodo, tiesioginio ryšio su įmonės veikla neturi. Vienas tokių pavyzdžių – buhalterinės apskaitos paslaugos, kurios yra aktualios visoms firmoms, nepriklausomai nuo to, kokioje veikloje šios specializuojasi. Savaime suprantama, jog kiekvienas verslininkas, nesvarbu, kokias mėnesines ar metines pajamas generuotų jo vykdoma veikla, yra suinteresuotas išleisti kuo mažiau. Aišku, buhalterinė apskaita – itin atsakinga sritis, tad labai taupyti nereikėtų, tačiau jei yra galimybės „prasisukti“, kodėl to ir nepadarius? Sutaupyti, lyginant su pastoviu buhalterio etatu, padėti gali ir buhalterinės apskaitos įmonės.

Pilna buhalterinė apskaita nuo 59 eurų per mėnesį

buhalterines apskaitos imones

Buhalterinė apskaita reikalauja ne tik gerų matematinių įgūdžių, bet ir gebėjimo analitiškai mąstyti, dirbti tiksliai bei atsakingai. Jei, atliekant kito pobūdžio darbus, klaidas galima atpirkti nuoširdžia šypena, tai, kalbant apie buhalterinę apskaitą, viskas yra kur kas sudėtingiau. Didelių problemų gali sukelti net ir iš pažiūros menkiausia klaida Šias neretai „užuodžia“ VMI atstovai, kurie, jei teko susidurti, dideliu draugiškumu nepasižymi. Bausmės net ir už iš pažiūros menkas klaidas tikrai nedžiugina: pradedant finansinėmis sankcijomis ir baigiant…įmonės bankrotu. Ir, kaip žina, didižauia atsakomybė gula ant įmonės vadovo pečių. „Priešnuodis“ nuo tokios nemalonios situacijos gali būti ir profesionalios buhalterinės apskaitos įmonės. Žinant kelis niuansus, bus galima džiaugtis ir palankiomis apskaitos tvarkymo kainomis. Ir, kas svarbiausia, neaukojant pastarosios kokybės.

Buhalterinės apskaitos įmonės, lyginant šias su buhalterio etatu, neretai yra kur kas ekonomiškesnis sprendimas. Ar žinote, jog tas atlyginimas, kurį mokate savo buhalteriui už jo darbą, ne visada atspindi įdėtas pastangas? Nors buhalterinė apskaita iš tiesų yra itin atsakinga, atidumo bei kruopštumo reikalaujanti sritis, tačiau neretai darbų iš tiesų nebūna daug. Tačiau vadovas, net darbinio krūvio „štilio“ atžvilgiu, neturi teisės mokėti buhalteriui (kaip ir bet kuriam kitam darbuotojui) mažiau nei numatyta darbo sutartyje. Vargu ar atsirastų tokių viršininkų, kurie būtų patenkinti mokėdami darbuotojams, pavyzdžiui, už kavos gėrimą. Vadovai, mąstantys racionaliai, vis dažniau noriai domisi kita apskaitos tvarkymo atlernatyva – specializuotomis buhalterijos įmonėmis – bei nusprendžia, jog tai – idealiausia išeitis. Vienas nenuginčijamų buhalterinių paslaugų privalumų – faktas, jog mokama už konkrečiai atliktus darbus, tą sumą, kuri buvo numatyta pasirašytoje buhalterinės apskaitos paslaugų teikimo sutartyje. Įmonės vadovui, perkančiam buhalterinės apskaitos paslaugą, tampa neaktulu, kiek laiku buvo sugaišta atliekant vieną ar kitą užsakytą apskaitos užduotį, su kokiais sunkumais susidurta, kokiose patalpose tai buvo atlikta, kokią buhalterinės apskaitos programą naudojant ir panašiai. Svarbiausia – galutinis rezultatas, už kurį ir mokama. Vadovaujantis tokiu principu, iš tiesų įmanoma gana nemažai sutaupyti.

Apkaitos tvarkymu rūpinkitės laiku. Kaip žinia, buhalterinė apskaita – ne tik atsakingas, bet ir griežtų laiko terminų ribojamas procesas. Visi apskaitos darbai turi būti atlikti nustatytu laiku, o vengimas tai atlikti laikomas buhalterinę apskaitą reglametuojančių įstatymų pažeidimu. Aišku, būna situacijų, kai dėl vienos ar kitos priežasties neatlikti apskaitos darbai „sėkmingai“ kaupiasi ir tokią padėtį imama taisyti tik tada, kai „nuodėmės“ iškyla į paviršių. Dažniausiai tai įvyksta įsikišus VMI arba įmonę perėmus naujiems savininkams ir padėjus vidaus patikrą. Kaip bebūtų, bet kokiu atveju gerokai pigiau mokėti už laiku atliktus buhalterinės apskaitos darbus nei apleistos buhalterijos tvakymą. Nekalbant apie tai, jog apleista buhalterija gali prišaukti ir nemenkų piniginių baudų.

Patikėkite visas buhalterines paslaugas profesionalams. Gera kaina. Susisiekite

UAB “Jugma”
8 657 64300
Direktorė Audronė Makrickienė

×
Turite klausimų? Susisiekite!
Susisiekite su mumis! ✉️