kovo 10, 2020 Jugma UAB

Buhalterė Vilniuje. Apie buhalterių specialybę iš arčiau

Vienas iš visuomenėje populiarių stereotipų – neva buhalterė Vilniuje ar kitame mieste dirbanti šios profesijos atstovė yra nuobodžios. Reikia suprasti, jog tokios pačios neįdomios, kaip ir jų tvarkoma buhalterinė apskaita…Tačiau dauguma vadovų, kuriems tenka tiesiogiai bendrauti su buhalteriais, kategoriškai prieštarauja tokiai nuostatai. Buhalteriai – draugiški, malonūs, komunikabilūs ir puikų humoro jausmą turintys žmonės (kitaip „stogas“ nuo skaičių „nuvažiuotų“)!

Buhalterių pečius slegia sunki atsakomybės našta

Buhalterių darbas tikrai nėra toks nemalonus, kaip daugelis gali įsivaizduoti. Priešingai, atliekant pastarąjį, netrūksta ne tik streso, bet ir adrenalino! Buhalterio pečius užgula didelė atsakomybė. Iš pažiūros nedidelė klaida – supainiotas skaičius ar ne vietoje padėtas kablelis – gali sąlygoti didelius įmonės patirtus finansinius nuostolius, o pačiam suklydusiam buhalteriui – papeikimą, atleidimą iš užimamų pareigų, o kai kuriais atvejais – net ir teisinę atsakomybę. Dažniausiai buhalteriai neskaičiuoja viršvalandžių, dirba net namuose, o nemiga, galvos skausmas ar net stresas, kylantis nuolat mąstant apie darbines užduotis – deja, dažni šios profesijos atstovų palydovai. Tad kalbėti apie nuobodulį tikrai nėra teisinga!

Pilna įmonės apskaita nuo 59 eurų per mėnesį

buhaltere vilniuje

Buhalterė Vilniuje (tiesa, kaip ir bet kuriame kitame mieste dirbantis šios profesijos atstovas ar atstovė) darbiniais klausimais dažnai turi bendrauti ir su įvairių institucijų atstovais, užimančiais skirtingo rango pareigas. Natūralu, jog pastarieji skiriasi ne tik savo asmeninėmis savybėmis, nuotaika, reikalavimais. Situacijos, dėl kurių bendraujama, skiriasi ir savo pobūdžiu. O tai – taip pat nelengvas išbandymas kiekvienam buhalteriui. Ar dar kas nors drįstų teigti, jog buhalteriams nebūtinas komunikabilumas?

Buhalteriams tenka susidoroti ne tik su didele darbo apimtimi bei atsakomybe, bet ir įvairiais vaidmenimis, kuriuos kartais būna iš tiesų nelengva suderinti tarpusavyje. Buhalterio specialybė apima ne tik matematiką, bet ir finansų bei verslo analitiką, bendrovės advokatą, skolų išieškotoją, įkyrų tipą, prižiūrintį, jog visi kolegos laiku pateiktų apskaitai sutvarkyti būtinus dokumentus. Ne kam kitam, o būtent buhalteriui tenka sugerti neigiamas emocijas, kai, pavyzdžiui, mažinami atlyginimai ar tenka kažką atleisti iš darbo. Reikia nepamiršti paminėti ir nuolat besikeičiančių įstatymų ir teisės aktų, reglamentuojančių buhalterinę apskaitą. Aišku, apie tam tikrus būsimus pokyčius informuojama iš anksto, bet šiems įvykus, sumaišties būna tikrai nemažai. Galiausiai reikia suprasti, jog ir ta pati rutina – kompiuteris, popieriai, skaičiai – vargina.

Buhalteriui gali būti ne kiekvienas

Kalbos apie pašaukimą gal ir skamba per daug filosofiškai, tačiau reikia sutikti, jog ne kiekvienas gali būti mokytoju, veterinaru ar policininku. Ne išimtis ir buhalterio specialybė. Buhalterė Vilniuje (kaip ir, aišku, bet kur kitur) turi pasižymėti tokiomis asmeninėmis savybėmis kaip kruopštumas, patikimumas, sąžiningumas, atidumas, organizuotumas. Žmogus, neturintis minėtų savybių, ne tik negalės tinkamai atlikti buhalteriui priklausančių funkcijos. Šis darbas jam taps „akmeniu po kaklu“…

Kas dieną buhalterių akys mato daugybę skaičių, taškų, brūkšnių, kablelių, eilučių…Sutikite, reikia didelio atidumo bei kruopštumo, jog viskas būtų tinkamai sudėliota į savo vietas. Kaip minėta, būtinas ir organizuotumas. Buhalterio darbe yra visa eilė užduočių, pavyzdžiui, finansinės atskaitomybės ataskaitos, kurios turi būti atliktos vadovaujantis tam tikromis taisyklėmis bei laikantis griežtų terminų. Buhalteris, norėdamas tinkamai susidoroti su minėtais reikalavimais, privalo gebėti tinkamai planuoti savo laiką, suskirstydamas užduotis pagal svarbą. Buhalteriu negalėtų būti ir…plepys. Šios profesijos atstovui atveriama daug konfidencialios informacijos, pavyzdžiui, susijusios su įmonės finansiniais reikalais, tad buhalterė Vilniuje privalo būti patikima bei sąžininga.

Buhalterijos sričiai nesvetimas ir…kūrybiškumas

Profesionalus buhalteris, skatinamas žingeidumo, nuolat domėsis savo srities naujienomis bei įmonės, su kuria bendradarbiauja, aktualijomis. Tai – itin svarbu, kadangi teisinis reguliavimas, verslo aplinka bei kiti aktualūs veiksniai nuolat keičiasi. Tačiau šioje srityje tenka kalbėti ir apie kūrybiškumą – temą, kuri, atrodo, su buhaterine apskaita gerokai prasilenkia. Kaip minėta, aplinka, kurioje įmonė dirba, nuolat keičiasi, tad, norint pasiekti sėkmę versle, griežtų knyginių taisyklių laikytis toli gražu neužtenka. Reikia…improvizuoti! Tad buhalteriai privalo ne tik gerai išmanyti buhalterinės apskaitos niuansus bei šią sritį reglamentuojančius teisė aktus, bet ir gebėti žvelgti į situacijas iš kitos perspektyvos, pasiūlant nestandartinius sprendimus.

Patikėkite visas buhalterines paslaugas profesionalams. Gera buhalterinių paslaugų kaina. Susisiekite

UAB “Jugma”
8 657 64300
Direktorė Audronė Makrickienė

×
Klauskite, mielai atsakysime :)
Teiraukitės