gruodžio 14, 2019 Jugma UAB

Asociacijų buhalterinė apskaita – apskaitos sritis, reikalaujanti specifinių žinių

Gali atrodyti, jog buhalterinė apskaita aktuali tik tuo atveju, kai kalbama apie didžiulius pinigų srautus bei pavydą keliantį pelną. Tačiau iš tiesų pastaroji reikalinga visur, kur tik susiduriama su piniginėmis operacijomis, nesvarbu, jog pastarosios ir neneša tiesioginio pelno vienos ar kitos įstaigos vadovams. Puikus pavyzdys – tokios pelno nesiekiančios organizacijos kaip viešosios įstaigos, asociacijos, visuomeninės organizacijos, labdaros ir paramos fondai bei kiti panašūs juridiniai asmenys. Faktą, jog šio tipo juridiams asmenims, veikiantiems legaliai, būtinas apskaitos tvarkymas, puikiai iliustruoja asociacijų buhalterinė apskaita. Tai – buhalterinės apskaitos tvarka, orientuota į ne pelno siekiančių organizacijų veiklos pobūdį.

Aišku, ši apskaitos forma remiasi bendraisiais apskaitos principais, tačiau yra ir kai kurių niuansų, aktualių tik aptariamų įmonių atveju. Asociacijų buhalterinė politika yra varžoma tam tikrų įstatymų ir teisės aktų, tačiau pastarųjų analizei reikėtų turėti tam tikrų žinių bei, aišku, laiko, kurio trūkumu skundžiasi kiekvienas iš mūsų, o ypač verslo pasaulio atstovai. Viskas, ką turi padaryti atsakingas žmogus, nesvarbu, užsiimantis pelno siekiančiu verslu ar neapmokama veikla, orientuota į tam tikrų visuomenės grupių poreikių tenkinimą – tai susirasti profesionalų buhalterį, išmanantį savo darbą.

asociaciju buhalterine apskaita

Asociacijų buhalterinė apskaita (beje, kaip ir kitos formos juridinių asmenų buhalterinė apskaita) gali būti tvarkoma dviem būdais. Vienas variantas – pastovus buhalterio etatas, nuolat budintis jūsų įmonės fizinėje būstinėje ir atliekantis įvairias buhalterinės apskaitos užduotis. Šių, priklausomai nuo ne pelno siekiančios organizacijos veiklos pobūdžio bei apimties gali būti iš tiesų daug, tačiau neretai apsiribojama pagrindinėmis, pavyzdžiui, metinės pajamų deklaracijos rengimu. Nepaisant fakto, kokį krūvį tenka atlaikyti buhalteriui, kas mėnesį šis su nekantrumu laukia banko sąskaitą pasieksiančio darbo sutartyje numatyto atlygio. Deja, faktas, jog įmonė yra ne pelno siekianti, dar tikrai nereiškia, jog visi čia dirbantys vadovaujasi savanoriškumo principu ir savo laiką aukoja už ačiū…

Kitas variantas – rasti patikimą buhalterines paslaugas teikiančią įmonę ar šia veikla individualiai besiverčiantį buhalterį ir naudotis buhalterių paslauga tik tada, kai iškyla konkretus poreikis, kaip, pavyzdžiui, darbuotojų atlyginimo apskaita. Šiuo atveju galėsite pamiršti, koks yra vidutinis mėnesinis tam tikros profesijos atstovų atlyginimas: mokėsite ne už etatą ar darbe praleistas valandas, tačiau už konkrečiai atliktą užduotį. Buhaterines paslaugas teikiantys asmenys susiduria su įvairaus pobūdžio darbais, tad asociacijų buhlaterinė politika ir pastarosios atlikimo niuansai jiems, tikėtina, yra puikiai pažįstama sritis. Ne pelno siekiančios organizacijos, lyginant su stambiais verslo rinkos žaidėjais, susuduria su kur kas mažesniu finansinių operacijų kiekiu, o ir resursų taupymas pastariesiems yra aktualus.

Galima daryti išvadą, jog šiuo atveju buhalterinių paslaugų pirkimas iš šia veiklą užsiimančių įmonių ar privačių asmenų yra kur kas racionalesnis sprendimas nei pastovus buhalterio etatas.

Patikėkite visas buhalterines paslaugas profesionalams. Gera apskaitos kaina. Susisiekite

UAB “Jugma”
8 657 64300
Direktorė Audronė Makrickienė

×
Klauskite, mielai atsakysime :)
Teiraukitės