sausio 21, 2020 Jugma UAB

Apskaitos paslaugų įmonė laimi prieš buhalterio etatą

Ar žinote, kas gi yra ta buhalterinė apskaita? Kalbant sudėtingais vadovėliniais terminais, tai – ūkiniai įvykiai ir operacijos, išreikšti skaitine verte bei šių sisteminimas, grupavimas bei įvertinimas. Buhalterinės apkaitos paskirtis – ne vien būtinybė reaguoti į tokių instancijų kaip VMI reikalavimus. Gaunama informacija reikalinga finansinės atskaitomybės sudarymui bei sprendimų, susijusių su įmonės veikla, priėmimui. Sudėtingai skamba ne tik buhalterinės apskaitos apibrėžimas. Tai – atsakinga sritis, pareikalaujanti iš buhalterinės apskaitos užduotis atliekančių asmenų ne tik profesijos subtilybių išmanymo, bet ir kruopštumo, atidumo bei kitų asmeninių savybių. Kalbant apie šią sritį, netinka studentų tarpe populiari išmintis neva to, ką gali atlikti rytoj, nedaryk šiandien. Aplaidus buhalterijos tvarkymas ar bandymas atidėlioti darbus gali padaryti rimtų nemalonumų įmonei. Šiai gresia ne tik įspėjimai, bet ir finansinės bausmės ar net baudžiamoji atsakomybė. Norinti to išvengti bei džiaugtis tvarkinga buhalterija, rekomenduojama nuspręsti, kuri apskaitos paslaugų įmonė geriausiai atitinka turimus poreikius bei kuo greičiau pasirašyti su šia bendradarbiavimo sutartį.

Apskaitos paslaugų įmonė bei šios atliekami darbai reikalingi visoms įmonėms, nepriklausomai nuo šių veiklos krypties (pradedant statybos sfera ir baigiant prekyba). Išskiriami tam tikri bendrieji buhalterinės apskaitos principai, galiojantys visose šalyse bei įvairiose veiklos srityse, tačiau, priklausomai nuo konkrečios įmonės veiklos pobūdžio, išskiriami ir individualūs niuansai. Pokyčiai šiandieninėje buhalterijoje įmonių vadovams tarsi „atriša rankas“ ir atleidžia nuo būtinybės išlaikyti pastovų buhalterio etatą, jei šiam nėra būtinybės. Nuolat kabinete sėdintis buhalteris – neracionalus sprendimas tais atvejais, kai įmonėje dirba nedaug darbuotojų, nedidelė veiklos apimtis bei mažas finansinių operacijų skaičius. Tokiu atveju kur kas tikslingesnis pasirinkimas – apskaitos paslaugos įmonė. Pastarasios dirba su įvairia veikla užsiimančiomis įmonėmis, tad savo sukauptą patirtį gali panaudoti ir jūsų versle.

apskaitos paslaugu imone

Gali būti išskiriamos trys pagrindinės priežastys, dėl kurių buhalterinių paslaugų įmonių pasirinkimas yra kur kas racionalesnis sprendimas nei pastovus buhalteris.

Mokate už tai, ką buhalteris konkrečiai atliko. O pastarasis atlieka tas užduotis, dėl kurių į jį ir buvo kreiptasi. Nesvarbu, ar tai būtų mėnesinė darbo užmokesčio apskaita, metinė VMI deklaracija ar finansinės atskaitomybės ataskaita. Sumokėsite tokią sumą, kuri buvo įvardinta abiejų pusių sudarytoje paslaugų teikimo sutartyje. Vadovui neteks sukti galvos, per kiek laiko buvo atlikti darbai, nes mokama tik už rezultatą. Šis variantas idealiai tinka nedidelėms įmonėms, kuriose buhalterinės apskaitos užduočių būna ne kiekvieną dieną. Logiška, jog buhalteriui, įmonėje dirbančiam pastoviai pilnu etatu, nepasakysi, jog į darbą reikia ateiti tik tą ar tą dieną. Tokiu atveju mėnesinis atlyginimas, mokamas už rezultatą, o ne jo atlikumui sugaištą laiką.

Nesirūpinate niekuo, net buhalterio darbo vietos įrengimu. Nesvarbu, kad ir kokį talentingą buhalterį pavyktų „atkasti“, jums aktualių buhalterinės apskaitos darbų šis, stovėdamas kažkur jūsų kabineto kamputyje, skačiuodamas mintinai ar ant pirštų tikrai neatliks. Buhalterinės apskaitos darbų atlikimui reikalingos atitinkamos sąlygos: pradedant atskiru kabinetu (ar bent ramiu kampeliu kabinete su keliais žmonėmis) ir baigiant buhalterinės apskaitos kompiuterinėmis programomis, kurios turi būti nuolat atnaujinamos. Toks fizinės buhalterio darbo vietos įrengimas, savaime suprantama, kainuoja. Aišku, mėnesinės investicijos, tikėtina, nenuvarys jūsų verslo į bankrotą, tačiau skaičiuojant metines išlaidas, susidaro visai nekuklios sumos. Tais atvejais, kai pasirenkama samdomo buhalterio alternatyva, visomis darbo vietos įrengimo išlaidomis pasirūpina apskaitos paslaugų įmonė. Tiesa sakant, tikėtina, jog buhalterio akis į akį jūs net ir nepamatysite. Ir kam to reikia, ar ne? Juk paslauga perkama ne bendravimo tikslais, o turint konkrečią darbinę užduotį. Sparčiai populiarėja nuotolinės buhalterinės apskaitos paslaugos, leidžiančios bendradarbiauti klientui ir paslaugos užsakovui nepriklausomai nuo atstumo tarp jų.

Galite rinktis, kuri apskaitos paslaugos įmonė siūlo geriausią variantą kainos ir kokybės atžvilgiu. Turint pastovų buhalterio etatą įmonėje esate priklausomas nuo darbo užmokesčio kaitos rinkoje. Etatas tam tikra prasme įpareigoja palaikyti ilgalaikius santykius su darbuotoju nepriklomai nuo to, ar esate patenkinti pastarojo darbu. Apskaitos paslaugų įmonė leidžia išsirinkti variantą, priimtiniausią kainos ir kokybės santykiu. Taip pat suteikia galimybę nuolat ieškoti kitų pslaugos teikėjų.

Patikėkite visas buhalterines paslaugas profesionalams. Susisiekite

UAB “Jugma”
8 657 64300
Direktorė Audronė Makrickienė

×
Klauskite, mielai atsakysime :)
Teiraukitės