kovo 13, 2020 Jugma UAB

Apleista buhalterija – klaida, kurią panaikinti gali profesionali apskaitos įmonė

Tikriausiai nenustebinsime pareikšdami, jog buhalterija – tai sritis, reikalaujanti didelio atidumo. Ne vietoje padėtas kablelis ar sumaišyti skaičiai gali reikšti rimtus nemalonumus ne tik išsiblaškiusiam buhalteriui (prisiminkime, jog klysti – žmogiška), bet ir visai įmonei. Tad, nieko keisto, jog šioje srityje svarbu ir preciziškas nustatytų terminų laikymasis. Buhalteriai žino, kokios užduotys ir kada turi būti atliekamos. Deja, kaip ir apie bet kokį darbą kalbant, taip ir šioje veiklos srityje pasitaiko situacijų, kuomet, dėl vienokių ar kitokių priežasčių, teorija prasilenkia su praktika. Šis faktas, tikėtina, gali ilgą laiką ir neiškilti į paviršių. Tikriausiai nedažnas vadovas kiekvienos darbo dienos pabaigoje klausia asmens, užimančio buhalterio pareigas, ar šis atliko visas privalomas užduotis. O ir iš to, tikriausiai, būtų menka nauda: norint kontroliuoti buhalterį, būtina išmanyti buhalterinės apskaitos subtilybes. Tikroji padėtis įprastai išaiškėja gavus informaciją iš tokių, daug kam baimę keliančių instancijų, kaip, pavyzdžiui, VMI. Savaime suprantama, geriausia užbėgti už akių tokiai situacijai ir buhalterinės apskaito tvarkymą patikėti specialistams, skrupulingai atliekantiems savo darbą ir sąmoningai nevilkinantiems užduočių atlikimo. Profesionali apskaitos bendrovė gali padėti ir tada, kai bėda, šiuo atveju – apleista buhalterija – išlenda visu „grožiu“. Aišku, tokiu atveju reikia nusiteikti, jog išlaidos buhalterijos tvarkymui bus didesnės nei įprastai.

Pilna buhalterinė apskaita nuo 59 eurų per mėnesį

apleista buhalterija

Tikriausiai iškalbingas terminas jau sufleruoja, ką ši sąvoka galėtų reikšti. Apleista buhalterija – tai buhalterinės apskaitos darbai, kuriuos buhalteris (ar kitas asmuo, kuriam patikėta tvarkyti apskaitą) iki tam tikro termino neatlieka. Patirtis byloja, jog tokių darbų prisikaupia ne vienas, o visas kalnas….Tokia situacija labai reali tada, kai su buhalterinės apskaitos tvarkymu nusprendžiama susidoroti…savo jėgomis. Taip, dar ir dabar būna atvejų, kai įmonės vadovas, užuot sprendęs dilemą, ar kurti atskirą buhalterio etatą, ar patikėti šį darbą specializuotai buhalterinės apskaitos bendrovei, pasirenką trečiąjį variantą, tai yra – savarankišką apskaitą. Iš tikrųjų tokios alternatyvos neturėtų būti, tačiau praktika, nežinia, ar dėl pinigų taupymo, ar kitų priežasčių, byloja ką kita. Gerai, jei vadovas ar kitas žmogus, kuriam patikėtos buhalterio funkcijos, bent jau turi suvokimą apie šios srities darbo ypatybes, moka naudoti apskaitos programa, yra atidus bei atsakingas. Deja, tie, kurie nusprendžia buhalteriją tvarkyti savarankiškai, dažniausiai nuvertina pastarosios fukcijos svarbą ir sudėtingumą. Tada ir prasideda pamiršimai, atidėliojimai, darbų neužbaigimai: juk buhalterija, šiaip ar taip, tik formalumas! Toli gražu ne. Bet kurio buhalterinės apskaitos dokumento gali prireikti ir praėjus ilgam laikui. To nesuvokimas ir aplaidus požiūris sąlygoja, jog verslininkams tenka susidurti su apleista buhalterija. Tokia „dovanėlė“, tai yra netvarkinga buhalterija, dažnai gaunama ir perėmus verslą.

Ar apleista buhalterija – brangu malonumas?

Labai brangus, jei vadovas nesuskubs kreiptis į profesionalią buhalterinės apskaitos bendrovę, galinčią operatyvią atlikti visus reikiamus apskaitos darbus. Tokiu atveju VMI gali skaudžiai nubausti ar net, blogiausiu atveju, grėsti baudžiamoji atsakomybė. Kalbant apie buhalterinių paslaugų kainą, ši skaičiuojama, priešingai nei etatinio darbuotojo atveju, ne nuo darbo valandų, o konkrečiai atliktų užduočių. Tokiu pačiu principu apskaičiuojama ir apleistos buhalterinės apkaitos tvarkymo kaina. Aišku, reikia suprasti, jog šios paslaugos įkainiai bus gerokai didesni nei įprastinių apskaitos darbų. Ir tai neturėtų stebinti. Įsivaizduokite, kokio kruopštumo bei atidumo reikalauja darbas, kai tenka baigti kažkieno jau pradėtas užduotis, kuriose, tikėtina, apstu ir klaidų. Pati apleista buhalterija jau savaime yra klaida, nuo kurios, deja, apsaugota nėra nei viena įmonė (nebent ta, kuri pasirašo ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį su patikima buhalterinės apskaitos bendrove). O už klaidas, kaip žinia, tenka mokėti. Ir faktas, jog pavyko atrasti profesionalų buhalterį, gebėsiantį šias ištaisyti, turėtų džiuginti.

Kiek konkrečiai kainuoja apleistos buhalterijos tvarkymas, gali atsakyti tik konkrečio buhalterinės apskaitos bendrovės atsakingas asmuo. Norint rasti geriausią variantą, turėtumėte, radę dominančių apskaitos bendrovių kontaktus, išsiuntinėti šioms užklausas. Skirtingų paslaugos teikėjų kainos ir šiuo atveju bus nevienodos. Aišku, apleistos buhalterinės apskaitos tvarkymo kaina priklausys ir nuo to, kiek laiko buhalterija yra netvarkyta, kiek darbų reikia atlikti ir kiek tai užtruks.

Patikėkite visas buhalterines paslaugas profesionalams. Gera Kaina. Susisiekite

UAB “Jugma”
8 657 64300
Direktorė Audronė Makrickienė

×
Turite klausimų? Susisiekite!
Susisiekite su mumis! ✉️